Skip to content Skip to footer
Garso terapija Kaune Gongai 1

Garso terapijos ir saviugdos studija

Mūsų veikla visų pirma yra apie gydantį gyvą garsą, apie norą dalintis šiuo stebuklu, apie atvirą širdį. Džiaugiamės matydami, kad garsai ir praktikos iš tiesų paliečia žmogaus vidinį pasaulį, nukreipia žvilgsnį į tylos ir ramybės erdvę, kurioje galime išgirsti unikalų, vienintelį tokį, savitą skambėjimą. Artimi garsai yra apie laisvę patirti ir pajausti, išgirsti ir nurimti. Apie saugią erdvę, kurioje kiekvienas gali būti savimi. Apie priėmimą ir nevertinimą. Apie garsus ir praktikas, kurias galime pritaikyti savo kasdienybėje. Apie patyrimų tęstinumą, tekėjimą, garsinį bangavimą, kurį nešamės kartu su savimi į savo namus: vidinius ir išorinius. Apie buvimą čia ir dabar. Apie tikrojo savęs prisiminimą. Apie bendrystę. Platesnį mūsų veiklų ir paslaugų sąrašą galite rasti čia.

Kasdienybę keičiančios praktikos

Leisk pakviesti Tave į gyvų gydančių garsų kelionę, kurioje atsiribosime nuo skubančios kasdienybės, sustosime ir įsiklausysime į save, būsime čia ir dabar, mokysimės atsipalaiduoti, pailsėti. Garso praktikos betarpiškai ir akimirksniu veikia mūsų emocijas, kūną, protą, ko pasekoje vyksta stiprūs apvalantys, atsinaujinantys vidiniai procesai.

Garso terapija Kaune ir Lietuvoje

Mūsų pagrindinė studiją yra įsikūrusi Kaune, Donelaičio g. 81 . Čia priimame individualias sesijas bei mažas grupes iki 10 žmonių. Pasirūpiname, jog vietos visiems užtektų, ir didesnėms grupėms garso terapiją vedame atskirose skirtingose salėse Kaune. Taip pat keliaujame po Lietuvą, galime pravesti praktikas didesnėms grupėms, kolektyvams ar įmonės darbuotojams. Esame atviri pasiūlymams ir bendradarbiavimui.

Garso terapija Kaune Gongai 2
Garso terapija Kaune Gongai 3

Garsas nėra tik tai, ką mes girdime ausimis

Visų pirma, garsas yra vibracija. Terapiniai muzikos instrumentai skleidžia gilesnes vibracijas, kurios paliečia ir išjudina mūsų esybę ląstelių lygmeniu. Gyvas garsas, primenantis siautulingą audrą ar ramų jūros ošimą – meditacinė patirtis, kuri atnaujina ir perkrauna vidines žmogaus sistemas. Net jei aplinkui būtų visiška spengianti tyla, be jokio išorinio triukšmo, mes vis tiek girdėtume savo širdies plakimą, girdėtume, kaip įkvepiame orą, kaip mumyse teka gyvas garsas.

Muzika ir garsas, tai universali kalba, kurią geba suprasti kiekvienas. O svarbiausia, kad garsas turi gydomąją galią.

Mes visi esame patyrę gydomąjį garso poveikį: daina ramina ir džiugina širdį, jūros bangų ir medžių ošimas ramina nenuilstantį protą bei mintis, motinos lopšinė ramina verkiantį kūdikį.

Garso terapija Kaune Gongai 4

Karolina Šimkienė

“Artimų Garsų” sumanytoja ir įkūrėja. Su muzika ir garsais draugauju nuo mažų dienų. Didysis muzikos atradimas įvyko tuomet, kai prieš 29 metus mano pirštai palietė violončelės stygas ir mane tiesiog pakerėjo jos sodrūs garsai, stiprios vibracijos. Violončelė visada buvo šalia manęs, ją vadinu tikra drauge, gyvenimo palydove. Nors esu baigusi architektūros magistro studijas, muzika visuomet buvo kartu ir niekaip manęs nepaleido. Būtent violončelė atvedė mane į garso terapijos kelią. Ir nors šiuo metu esu atitolusi nuo architektūros ir projektavimo, bet kiekvieną kartą atėjus į erdvę, aš ją sukuriu, suprojektuoju garsų ir energijos pagalba. 

Garsai mane ypatingai veikia, paliesdami ir suvirpindami giliausias sielos kerteles, iškeldami į paviršų stipriausias emocijas, jausmus. Suvokdama, kad pati sąmoningai randu nusiraminimą terapiniuose garsuose, meditacijose, noriu ir tave pakviesti į savęs pažinimo kupiną gyvų artimų garsų kelionę.

Karolina Šimkienė
Garso terapija Kaune Gongai 5

Ieškojimo kelias

Mano sąmoningos būties ir saviugdos paieškos prasidėjo prieš beveik 16 metų, kuomet buvo sunkus gyvenimo etapas, patyriau daug streso, liūdesio, sumišimo, depresyvių nuotaikų. Tada sielos ramybę radau meditacijose, jogoje, sąmoningame kvėpavime (turiu Krija jogos iniciaciją), Reiki praktikose (turiu II-os pakopos iniciaciją). Šiai dienai žinau daugybę raktų, kurie gali padėti sugrįžti į savo ašį, patirti lengvumo, tikrojo džiaugsmo, vidinio išsilaisvinimo būsenas.  

Žinau, kad pasitelkiant muziką, garsus, meditaciją, kvėpavimą, judesį galima būti balanse, ramybėje ir harmonije.

Karolina Šimkienė

Savo gyvenimo kelyje nuolat augu, ieškau naujų raktų į vidinę ramybę, kviečiu į atsipalaidavimu ir lengvumu grįstą erdvę aplinkinius. Savo vedime taikau garso terapijos dėsnius, kviečiu į innerdance patyrimus. Gyvo garso sesijas ir meditacijas jungiu su Reiki universalia energija, Theta Healing technika. Aktyvus dalyvavymas garso terapijų, innerdance, energetinio pajautimo sesijose ir mokymuose leidžia man ieškoti vis naujų sąskambių, tiek savo mylimoje veikloje, tiek ir gyvenime.

Šeima man yra didžiulė vertybė

Ir tiesa, yra dar vienas dalykas svarbesnis už Artimus garsus. Tai mano šeima: esu žmona ir dviejų vaikučių mama. Šeima man didžiulė vertybė: tai galimybė dar giliau pažinti ir realizuoti save, suvokti įvairiais aspektais, augti visomis prasmėmis. Kai grojame kartu su Tadu, mums tai tampa tarsi pasimatymai, per garsą savaime harmonizuojame santykius, palaikome vienas kitą bendroje šeimos veikloje.

Garso terapija
Garso terapija Kaune Gongai 6

Tadas Šimkus

Šalia garsų pasaulio esu glaudžiai susijęs ir su vaizdų pasauliu. Grafika ir piešiniai ant sienų, gatvės menas jau 20 metų lydi mane. Visgi muzika ir garsai – mano dvasinio augimo įrankis. Čia atrandu artimą bendruomenę, augu kartu su ja, čia laikas tampa nesvarbus, o veiksmas ir patirtys išlaisvina iš visų minčių ir rūpesčių. Čia atrandu tikrumą savyje ir kituose žmonėse, ramybę, poilsį ir gylį. Garsas ir muzika yra arčiausiai emocijų, o visi mūsų prisiminimai ir informacija keliauja per emocijas iš kartų į kartas. Garsas tai vienas iš raktų užmegzti dialogą su savo siela ir prisiminti kas esame, susijungti su gamta ir jos elementais.

Domiuosi etnokultūriniais muzikiniais instrumentais, obertoniniu ir gerkliniu dainavimu. Garso terapijos pagrindų semiuosi iš “Laumžirgių žemės” bendruomenės ir garso terapijos pradininkų Lietuvoje Eiliakų šeimos. Jaučiu artimą ryšį su būgnais, gongais, obertonine fleita ir kitais intuityviais instrumentais, nors balsas ir jo nešami slėpiniai iki šiol patys artimiausi. Garso terapija tai kūrybinės energijos ir vaizduotės pažadinimas. Nuostabi praktika ne tik daugiau išjausti, bet ir tiesiog giliai atsipalaiduoti, nuramintį protą, priimti mane supantį pasaulį. Garsai ir muzika akimirksniu įtraukia bei dabartį paverčia vieninteliu laiko matu.

Tadas Šimkus

Tadas taip pat yra „Artimų garsų“ bendraįkūrėjas, intuityvaus, gerklinio dainavimo praktikas, vyriškos energijos skleidėjas šeimyniniame “Artimų Garsų” duete, muzikinių kelionių ir improvizacinių kūrybinių dirbtuvių vedantysis. Garso terapijos ir dainuojančių dubenėlių garso masažo praktikas.

Garso terapija Kaune Gongai 7
Garso terapija Kaune Gongai 8
Garso terapija Kaune Gongai 9

Grafika ir piešiniai ant sienų (Gyvagrafika.lt) arba vizualus Portfolio (Behance.net)

Artimi garsai Kaune ir Lietuvoje

“~ GARSO TERAPIJA ~ • Individualios garso terapijos sesijos. Garso terapija poroms. • Meditatyvūs violončelės, gongų, būgnų, krištolo taurių ir dainuojančių Tibeto dubenų garsai. • Gydančių garsų kelionės, kūrybinės intuityvios muzikinės dirbtuvės ir praktikos. • Holistiniai dainuojančių Tibeto dubenų garso masažai. • Energetinių centrų bei erdvės harmonizavimas garsu. • Meditacijos, balso praktikos, sakralios erdvės sukūrimas Jūsų šventei ir gilesniam atsipalaidavimui. • Šamaniški būgnai ir garso kelionės. • Gongų terapija • Gongų maudynės • Šamaniškų būgnų terapija • Innerdance (vidinės pojūčių kelionės) patyrimai. • Moterų ratai. • Kakavos ceremonijos. • Saviugdos stovyklos suaugusiems (retritai) ir vaikams. • Renginiai įmonėms. Keliaujame visoje Lietuvoje, esame atviri pasiūlymams.”

Straipsniai:

https://zmones.15min.lt/naujiena/dainuojanciu-dubeneliu-garso-masazo-praktike-k-simkiene-sios-sesijos-skirtos-greitai-persikrauti-gjQGOzarQYn

https://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/noras-gyventi-samoningiau-pora-atvede-i-garso-terapija-1112544