Skip to content Skip to footer

Stresas ir garso terapija?

Terapinio garso vibracija geba atpažinti nusėdusius emocinius krūvius

Kasdieną susiduriame su įvairiausiom situacijom, kurios įtakoja mūsų savijautą. Šios situacijos nebūtinai būna malonios ir kartais gali išbalansuoti, tarsi „išmušti iš vėžių“. Kitaip sakant gauname neigiamo emocinio krūvio, kuris kaupiasi kūne, tam tikrose srityse, ir jeigu šį krūvį saugome, nepavyksta taip lengvai jo paleisti, jis gali ilgam užsibūti… O užsibuvęs – sukelti tam tikrus negalavimus, tokius kaip nuotaikų svyravimas, neramus miegas, kūno, proto, emocijų įtampa, net fizinis skausmas. Kartais net nesusiejame, kad šie sutrikimai būtent nuo vidinės ramybės stokos.

Terapinio garso vibracija geba atpažinti nusėdusius emocinius krūvius tiek mūsų fiziniame kūne, tiek subtiliuose lygmenyse. Garsas kaip šviesos spindulys keliauja per kaulų ir raumenų struktūras, veikia vidaus organų veiklą, nervų ir endokrininę sistemas, prigimtinius elektromagnetinius smegenų dažnius – keičia juos iš aktyvios fazės į ramią. Garsai gali padėti išjudinti sustingusias, susitrakusias vietas ir taip padėti įstrigusiai energijai cirkuliuoti. Šiam tikslui ypatingai tinka dainuojantys Tibeto dubenys, kurių švelni, viską persmelkianti vibracija užpildo kiekvieną ląstelę, pasiekia kiekvieną energetinį kūną.

Garso terapija yra harmonizuojantis, švelnus ir puoselėjantis būdas padėti jaustis visaverčiam, ramesniam ir esančiam savo ašyje. O nuostabiausia, kad po užsiėmimo kūnas prisimins, kas yra tikras, gilus atsipalaidavimas, o visos kūno, proto, emocijų ir dvasios sistemos bus pamaitintos ir pagyvintos. Dar vienas nuostabus dalykas yra tai, kad dainuojančių Tibeto dubenėlių garso masažas tinka visiems: vaikams, suaugusiems, senoliams, nėščiosioms.

Garso terapija Kaune Gongai 1

Garso terapija ir nauda

Mūsų kūnas reaguoja į terapinių muzikos instrumentų tonus fiziologiniu lygmeniu. Mokslas rodo, kad tokia raminanti garsinė praktika gali sumažinti streso hormono kortizolio kiekį. Tai savo ruožtu mažina kūno įtampą, leidžia mums atsipalaiduoti, patirti vidinę ramybę, tapti laimingesniais ir pilnais gyvybingumo.

Garso terapijos / garso vibracijų nauda:

  • garsai mums atneša ramybės jausmą, harmoniją tarp kūno, proto ir emocijų;
  • garsai lėtina širdies ritmą, kraujospūdį, perkelia mūsų smegenų dažnius iš Beta bangų į Alfa ar netgi Teta bangas, kurios veda į gilias atsipalaidavimo būsenas;
  • keliaudami su garsu pasiekiame aukštesnius sąmonės lygius ir taip didiname savo sąmoningumą;
  • garsas pašalina neigiamas emocijas, energetinius blokus, taip subalansuodamas pagrindinius mūsų kūno energetinius centrus;
  • garsai įkvepia mums kūrybiškumo, leidžia pajusti ryšį su savo vidiniu kūrybiniu pradu;
  • garso sesijoje sumažiname stresą ir nerimą, perkrauname savo nervų ir imunines sistemas.
Garso terapija Kaune Gongai 2

Pasidalinimas

Kuo daugiau ir giliau dirbame su garso terapija, kuo daugiau garso sesijų ir garso kelionių vedame – o jų pravesta šimtais… Tuo labiau matome, kad per garsus kiekvienas žmogus save patiria unikaliai, gauna autentišką, tik jam vienam priklausiančią patirtį, kuri apima plačią jausmų, emocijų ir būsenų paletę, fizinio kūno pojūčius, tam tikras įžvalgas, suvokimus, įsitikinimų atpažinimą. Ir tai yra nuostabu, nes galime pamatyti kokie skirtingi, o gal neįtikėtinai panašūs esame, ir kad kartu papildome vienas kitą.

Įdomu stebėti, kai garso sesijos metu vieni saldžiai miega, kiti keliauja vaizdiniais, treti tarsi susilieja su garsų vibracijomis arba ištirpsta muzikoje ir kūnas tampa besvoris. Kiekviena dalyvio patirtis yra labai brangi ir trapi tuo pačiu metu, nes tai, ką jaučiame, dažnai primena transcendentinę kelionę, kuri veda į tai, kas dar nepatirta, neištyrinėta. Būtent toje erdvėje veriasi beribiškumo, begalybės, vienio, o galbūt ir tuštumos bei ypatingos kūrybos plotmės. Iš šios erdvės mes galime daryti realų pokytį, visų pirma subtiliajame sluoksnyje, vėliau materijoje, t.y. savo gyvenime.

Garso terapija Kaune Gongai 3

Sakralus garsas užgauna mūsų sielą, suniveliuoja jos virpesius, sugrąžindamas ją į pusiausvyrą kartu su kosminiu dažniu, atkurdamas tai, kas anksčiau galėjo būti klaidingai suderinta. Kildami garso banga, mes galime suvokti aktualijas ir galimybes, kurias galbūt praleidome, kurios liko neišpildytos, neišnaudotos.

Tyrinėti save per garsą kviečiame mūsų vedamose garso kelionėse bei asmeninėse sesijose. Artimiausių renginių kalendorius.