Skip to content Skip to footer

Grupinė ar individuali garso terapijos sesija?

Kam ir kada rekomenduojamos individuali garso terapijos sesija?

Individualios garso terapijos sesijos labiau intymios, jaukios, skirtos labiau dirbti su savimi, pakeisti tam tikras programas, subalansuoti energinius centrus, atpažinti ir pašalinti blokus visuose mūsų kūnuose. Tinkamos ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Individualiose sesijose muzikos instrumentais grojama labai arti žmogaus, garso vibracija tampa fiziškai juntama, kai kurie instrumentai, pavyzdžiui, dainuojantys dubenėliai, dedami ant žmogaus kūno, todėl jų vibracija pasiekia kiekvieną ląstelę.

Su garsu, itin tiksliai veikiančiu problemines vietas, atsilaisvina blokai, kūnu pradeda tekėti didesnis energijos srautas, atsiranda daugiau jėgų. Taip pat pajuntama pusiausvyra ir harmonija, sugrįžta meilės, ramybės, saugumo ir klestėjimo jausmas. Aukštesnis garso vibracijų dažnis pasiekia vidinę esmę ir perderina mus pačius, pradedame vibruoti aukštesniu dažniu. Prieš tokias sesijas patariama sugalvoti intenciją, nes dirbant individualiai galima spręsti norimas problemas. Tam specialiai parenkami muzikos instrumentai, garsu švelniai išjudinantys tai, kas užspausta, nesvarbu, ar tai būtų emocija, ar fizinis skausmas, o gal priklausomybės, lėtinė liga, psichologiniai įsitikinimai, baimės.

Kas yra grupinės garso sesijos?

Grupinėse garso sesijose grojimo eiga priklauso nuo bendros žmonių energijos, kartais garsai pakrypsta visai kita linkme, negu buvo suplanuota, tiesiog ateina pajautimas, kad dabar reikia groti taip ir ne kitaip. Tokios sesijos skirtos greitai persikrauti, persijungti į harmoningą režimą. Per jas kūnas giliai atsipalaiduoja, stabilizuojasi kraujo spaudimas, sulėtėja širdies ritmas, atsipalaiduoja ir protas, sumažėja dėl nerimo, nuovargio, nemigos, įvairių stresų atsiradusi psichinė (emocinė) įtampa, gerėja miego kokybė. Grupinės garso sesijos puikiai tinka po įtemptos darbo savaitės, norint pailsėti, pakeisti aplinką. Tai tarsi savotiškas gyvo garso koncertas su netradiciniais archajiškais ir sakraliais muzikos instrumentais, klausomas atsigulus ir užsimerkus.

Garso terapija Kaune Gongai 1

Su kokiais instrumentais dirbate? 

Su pagrindiniais naudojamais garso terapijoje: tai dainuojantys ir krištoliniai dubenys, gongai, būgnai. Prie šios holistinės garsų ir obertonų erdvės prisideda violončelė. Gongai ir dainuojantys dubenys ypatingi obertonais. Tai reiškia, kad vienu metu girdime daug natų, spalvų, harmonijų, garsas nuolat kinta, banguoja, supa į garso kokoną, užlieja vibracijomis.

Šie instrumentai primena Visatos gaudesius

Ypatingi ir krištoliniai dubenys – viena nuostabiausių jų naudojimo priežasčių yra sąsaja tarp indų sudėties ir to, kad mūsų kūnai susideda iš kristalinių struktūrų, – daugybė žmogaus kūno ląstelių turi geometrinį kristalinį pavidalą. Tai padeda mūsų kūnui atpažinti garsą ir efektyviai rezonuoti su kvarco kristalais. Štai kodėl manoma, kad krištolo dubenys ypač veikia visus organus, endokrininę sistemą ir energinius centrus. Būgnai taip pat teikia stiprius patyrimus.

Grojimas jais yra bene seniausia žmonijai žinoma aktyvios meditacijos forma. Klausydami būgno nuolat, galime padėti sau susigrąžinti prarastas sielos daleles, išspręsti nesąmoningus vidinius konfliktus, neigiamą praeities traumų energiją paversti teigiama. Visus šiuos instrumentus gražiai į visumą sujungia intuityvūs muzikiniai instrumentai, tokie kaip vėjo varpeliai, lietaus lazda, vandenyno ir mėnulio būgneliai, dambrelis, kalimbos, hangas. Kiekvienas instrumentas savitas ir man brangus, kiekvienas turi istoriją ir užima svarbią vietą garso sesijose. 

Ar garso sesijos tinka visiems? 

Jei žmogus yra jautrus garsui, turi daug užgniaužtų emocijų ir baimių, stiprūs gongų ir būgnų garsai gali pernelyg staigiai iškelti šiuos dalykus. Emocines traumas patariama judinti, kelti švelniai palaipsniui, po truputį pratinant asmenį prie stipresnio garso, prieš tai paaiškinus, kaip veikia garso terapijos dėsniai. Jautriems žmonėms nerekomenduočiau iškart eiti į grupines sesijas, skirtas patyrusiems klausytojams. Geriau ateiti individualiai ir išbandyti garsą.

Stiprus gongo ir būgno garsas netinka nėščiosioms, nebent moteris grojo arba nuolat klausėsi stiprių garsų prieš pradedant kūdikį ir jam jau esant įsčiose nuo pirmos akimirkos. Intensyvios garso sesijos netinka sergantiems sunkiomis psichikos ligomis, pavyzdžiui, šizofrenija, taip pat sunkiomis epilepsijos formomis. Atsargiai reikia elgtis su žmonėmis, turinčiais širdies stimuliatorius, po širdies operacijų arba po įvairių traumų, kada kūne integruota metalinių priemonių. Jeigu žmogus gerai reaguoja į garsą, jį priima, palaipsniui garso bangas galima didinti.

Garso terapija Kaune Gongai 2